9. Dzīvoklis

Projekta apraksts

Jaunajā projektā „Āgenskalna priedes” ēka lokalizēta iepretim pirmajam daudzstāvu (piecstāvu) brīvā plānojuma tipveida dzīvojamajam rajonam Āgenskalnā, kas būvēts 1958 -1962 gadam un ieguvis savu nosaukumu Āgenskalna priedes.

Pārbūvējamā 2-stāvu dzīvojamā ēka celta 20. gs. 30.gados, ieturēta atbilstoši tam laikam raksturīgā atturīga funkcionālisma stilistikā ar pusapļa erkeri ēkas dienvidrietumu fasādē, ar raksturīgu četrslīpju jumtu (arh.A.P.Laukirbe).
Īstenojot projektu, kur ēkā ir 18 dzīvokļi, no kuriem 5 divistabu un 13 trīsistabu, ar platību no 51-87 kv/m, kas izvietoti abu apjomu trijos stāvos. Katram no apjomiem vidusdaļā projektētas divas ieejas, kas izvietotas uz vienas ass. Vecā korpusa kāpņutelpas dizains veidots retro stilā, savukārt jaunā korpusa kāpņutelpa veidota modernā minimālisma stilā. Pirmajā stāvā no ieejas zonas paredzētas kāpnes nokļūšanai pagrabstāvā. Lai arī abi apjomi būs bloķēti, caurstaigāšanas iespēja būs nodrošināta pagrabstāva līmenī, kurā paredzētas pazemes autostāvvietas 13 vieglajām automašīnām. Daļā no jaunbūvējamā apjoma virs 3. stāva pārseguma projektēta ēkas koplietošanas atpūtas terase 130 kv/m platībā. Jumta terasi daļēji sedz vieglas konstrukcijas nojume.

Jaunizbūvējamās ēkas stilistika ieturēta atturīgā 30-o gadu funkcionālisma stilistikā ar netiešām atsaucēm uz art deco formālajam pazīmēm (apaļie logi, ieejas durvis, būvapjoma liektā daļa pret iebrauktuvi).
Apstādījumi projektā projektēti vizuāli piesaistoši, ievērojot augu ziedēšanas laiku pēctecību un dekorativitāti gada griezumā. Tā kā projektam esam devuši nosaukumu „Āgenskalna priedes”, simboliski šajā zonā plānoti arī kalnu priedes stādījumi.

Teritorijā ierīkots bērnu rotaļu laukums.

Ēka aprīkota ar gāzes apkures sistēmu, katram dzīvoklim ir savs siltuma skaitītājs.
Dzīvokļi tiek pārdoti ar pilnu apdari (specifikāciju skatīt tehniskajā aprakstā).

Tehniskais apraksts

TEHNISKAIS APRAKSTS

Pamati
Monolīta dzelzsbetona
Ārsienas
Gāzbetona mūrējums, akmens vates siltumizolācija
Pārsegumi
Monolītā dzelzsbetona
Starpsienas
Dzīvokļus norobežojošās sienas – gāzbetona mūrējums
Logi
PVC logi
Jumts
Ēkas divslīpju jumtu veido koka konstrukcijas, kas balstītas uz metāla sijām. Siltumizolācija, segums – valcprofila skārds
Kāpnes
Dzelzsbetona laidi
Balkoni
Monolītā betona pārsegums ar siltinājumu
Apkure
Gāzes apkure, katram dzīvoklim paredzēta sava siltuma uzskaite
Elektrība
3-fāžu pieslēgums pilsētas elektrotīkliem

DZĪVOKĻU TEHNISKAIS APRAKSTS

Grīdas
Ozolkoka trīsslāņu parkets
Vannasistaba
Villeroy & Boch flīžu segums, apsildāmās grīdas
Griesti
Špaktelēti, krāsoti
Sienas
Špaktelētas, krāsotas
Santehnika
Izlietnes skapīši, GROHE maisītāji
Durvis
Ozolkoka finierētas durvis aprīkotas ar rokturiem, sanmezglos ar vienpusēju slēdzeni
Komunikācijas
Internets, TV
Elektrība
Elektrības rozetes, apgaismojuma slēdži
Drošība
Sarunu iekārta dzīvokļos ar klausuli

Dzīvokļi