Nekustamo īpašumu attīstītājs “TEPAT Grupa” piesaista no Swedbank 1,8 miljonus eiro energoefektīvu daudzīvokļu māju celtniecībai

Vietējā kapitāla nekustamo īpašumu attīstītājs “TEPAT Grupa” piesaistījis no Swedbank 1,8 miljonus eiro divu energoefektīvu daudzdzīvokļu māju celtniecībai Rīgā, Čiekurkalnā. Jauno dzīvokļu īpašniekiem paredzams būtisks elektroenerģijas izmaksu ietaupījums. Līdz pat 100% nepieciešamās enerģijas apkures ražošanai nodrošinās saules paneļu elektrostacija, kas būs izvietota uz ēku jumta.

“Tepat Grupa” pārstāvis Voldemārs Siliņš: “Lai gan, Privātmāju segmentā, apkurē izmantots zemes siltumsūknis kombinācijā ar saules paneļiem nav neķāds jaunums. Daudzdzīvokļu ēku segmentā, Latvijā, esam pirmie, kas piedāvā šādu risinājumu. Šāds apkures risinājums ievērojami samazina dzīvokļa kopējās ekspluatācijas izmaksas, itsevišķi ziemā. Dzīvokļu pircēji novērtē mūsu piedāvājumu un jau šobrīd, kad būvējam ēkas karkasu, rezervēti ir jau 50% dzīvokļu.”.

Ēku projektēšanā ievērota maksimālā iespējamā energoefektivitāte un ieviesti ilgtspējīgi tehniskie risinājumi, kas nodrošina zemus komunālos maksājumos. Par energoefektīvu, reālajam patēriņam atbilstošu risinājumu dzīvokļu apkures nodrošināšanā un karstā ūdens sagatavošanā rūpējas ģeotermālais zemes siltumsūknis, kura darbību nodrošina saules paneļu elektrostacija, kas izvietota uz ēkas jumta. Pēc veiktajiem aprēķiniem līdz pat 100% no apkures izmaksām segs saražotā saules enerģija.

Kā norāda Swedbank Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Jānis Zaļums: “”TEPAT Grupa” pēdējo 3 gadu laikā ir veiksmīgi realizējusi vairākus daudzdzīvokļu ēku būvniecības projektus un tiem visiem ir ļoti būtiska kopīga iezīme, par kuru šodien runāt ir aizvien aktuālāk- projekti uzrāda augstus energoefektivitātes standartus. Ar to nākamos dzīvokļu īpašniekus varu apsveikt, jo viņiem būs iespēja baudīt pilnīgu enerģētisko neatkarību no ārējiem piegādātājiem. Tāpat arī šādas ēkas kopīpašnieki samazinās radīto CO2 izmešu apjomu. Ņemot vērā, ka viens no Swedbank mērķiem ir atbalstīt sabiedrību ilgtspējīgu pārmaiņu ieviešanā, tieši šādi projekti kalpo par piemēru citiem un vienlaikus arī sniedz gandarījumu, jo nodrošina mūsu klientiem gan labākos iespējamos finanšu pakalpojumus, gan arī ļauj virzīties tuvāk Parīzes klimata vienošanās mērķu sasniegšanai”.

Abu daudzdzīvokļu ēku projektos paredzams izbūvēt vairāk nekā  2100 kv.m. dzīvojamo platību. Ēkas paredzams veidot trijos stāvos, kopā radot 30 jaunus dzīvokļus. Tāpat pie ēkām paredzēts izveidot arī 31 automašīnu stāvvietu. Ekspluatācijā ēkas plānots nodot 2024. gada Februārī. 

Zīmols “Tepat Grupa” Latvijas tirgū darbojas kopš 2014. gada un līdz šim realizēti tādi projekti kā “Āgenskalna Priedes”,  “Dižskabārdis” Āgenskalnā, “Meinharda nams” Čiekurkalnā, “Raunas Rezidences” un “Monrepo Nams” Teikā un citi.

Papildu informācija:

Jānis Krops

Swedbank mediju attiecību vadītājs

Tālr.: 67444560, 26880381

janis.krops@swedbank.lv

Atrodi dzīvokli