Realizēts
Āgenskalna 25, Rīga

Jaunajā projektā „Āgenskalna priedes” ēka lokalizēta iepretim pirmajam daudzstāvu (piecstāvu) brīvā plānojuma tipveida dzīvojamajam rajonam Āgenskalnā, kas būvēts 1958 -1962 gadam un ieguvis savu nosaukumu Āgenskalna priedes.

Pārbūvējamā 2-stāvu dzīvojamā ēka celta 20. gs. 30.gados, ieturēta atbilstoši tam laikam raksturīgā atturīga funkcionālisma stilistikā ar pusapļa erkeri ēkas dienvidrietumu fasādē, ar raksturīgu četrslīpju jumtu (arh.A.P.Laukirbe).
Īstenojot projektu, kur ēkā ir 18 dzīvokļi, no kuriem 5 divistabu un 13 trīsistabu, ar platību no 51-87 kv/m, kas izvietoti abu apjomu trijos stāvos. Katram no apjomiem vidusdaļā projektētas divas ieejas, kas izvietotas uz vienas ass. Vecā korpusa kāpņutelpas dizains veidots retro stilā, savukārt jaunā korpusa kāpņutelpa veidota modernā minimālisma stilā. Pirmajā stāvā no ieejas zonas paredzētas kāpnes nokļūšanai pagrabstāvā. Lai arī abi apjomi būs bloķēti, caurstaigāšanas iespēja būs nodrošināta pagrabstāva līmenī, kurā paredzētas pazemes autostāvvietas 13 vieglajām automašīnām. Daļā no jaunbūvējamā apjoma virs 3. stāva pārseguma projektēta ēkas koplietošanas atpūtas terase 130 kv/m platībā. Jumta terasi daļēji sedz vieglas konstrukcijas nojume.

Jaunizbūvējamās ēkas stilistika ieturēta atturīgā 30-o gadu funkcionālisma stilistikā ar netiešām atsaucēm uz art deco formālajam pazīmēm (apaļie logi, ieejas durvis, būvapjoma liektā daļa pret iebrauktuvi).
Apstādījumi projektā projektēti vizuāli piesaistoši, ievērojot augu ziedēšanas laiku pēctecību un dekorativitāti gada griezumā. Tā kā projektam esam devuši nosaukumu „Āgenskalna priedes”, simboliski šajā zonā plānoti arī kalnu priedes stādījumi.

Teritorijā ierīkots bērnu rotaļu laukums.

Ēka aprīkota ar gāzes apkures sistēmu, katram dzīvoklim ir savs siltuma skaitītājs.
Dzīvokļi tiek pārdoti ar pilnu apdari (specifikāciju skatīt tehniskajā aprakstā).

Dzīvokļi
Dzīvokļi šajā projektā nav pieejami
Atrašanās vieta
Sarunājam tikšanos?