Saules paneļi ļauj samazināt apkures izmaksas

Projekts Lieplejas

Vietējā kapitāla nekustamo īpašumu attīstītājs “TEPAT Grupa” projekta “Lieplejas” ietvaros ekspluatācijā nodevis divas dzīvojamās ēkas, kas līdz pat 100% nepieciešamās enerģijas apkures ražošanai iegūst, izmantojot sauli.

Jauno ēku būvniecībā Čiekurkalnā attīstītājs ieguldījis 3,5 miljonus eiro, izbūvējot 30 dzīvokļus ar ēku kopējo platību 2400 m2.

Šobrīd esam pārbaudījuši ēkas energoefektivitāti un rezultāti mūs iepriecina, teic “TEPAT Grupa” vadītājs Voldemārs Siliņš. “Apkures izmaksas februārī abām ēkām veidoja 500 eiro, taču mūsu veiktie aprēķini liecina, ka gada griezumā, izmatojot ēkās uzstādītos saules paneļus, mēs katram apkures sezonas mēnesim pie pašreizējām cenām spējam saražot elektrību apmēram 570 eiro apjomā. Tas nozīmē, ka saules enerģiju varam izmantot ne tikai apkures nodrošināšanai un siltā ūdens sagatavošanai, bet arī citām vajadzībām. Pēdējos gados enerģijas izmaksas ir ievērojami augušas, tāpēc cilvēki aktīvi meklē iespējas, kā ietaupīt, vienlaikus nezaudējot ierasto komforta līmeni. Atjaunojamo energoresursu izmantošana noteikti ir viens no risinājumiem, jo saules enerģija mūsdienās ļauj būt ne tikai zaļākiem un energoefektīvākiem, bet arī ievērojami ietaupīt,” atzīmē V.Siliņš, piebilstot, ka šobrīd pieprasījums pēc mūsdienīgiem un energoefektīviem nekustamajiem īpašumiem ir samērā augsts.

“Pašlaik sevišķi pieprasīti ir tie nekustamie īpašumi, kas atbilst energoefektivtātes standartiem un ilgtermiņā ļauj samazināt kopējās komunālo pakalpojumu izmaksas. “Lieplejas” šādu iespēju saviem īpašniekiem noteikti sniedz, jo ēka atbilst gandrīz nulles enerģijas ēkas kritērijiem, un katrs dzīvoklis ir aprīkots ar rekuperācijas iekārtu, kas nodrošina vienmērīgu gaisa apmaiņu, kā arī nerada enerģijas zudumus neatkarīgi no valdošās temperatūras. Bez tam visi dzīvokļi ir aprīkoti arī ar zemgrīdas apkures sistēmu, kas nodrošina vienmērīgu temperatūru un samazina putekļu cirkulāciju telpā. Katrai telpai ir pieejams arī savs termostats, kas ļauj individuāli iestatīt vēlamo temperatūru konkrētajā istabā. Tāpat dzīvokļu īpašniekiem pieejama arī elektroauto uzlādes stacijas un slēdzama velo novietne” stāsta V.Siliņš.

Šobrīd pārdošanā abās projekta “Lieplejas” ēkās vēl pieejami pieci dzīvokļi, kuru cenas svārstās no 149 līdz 202 tūkstošiem eiro.

Atrodi dzīvokli