Spāru svētki energoefektīvajām daudzdzīvokļu mājām – “Lieplejas”   

Spāru svētki projektā "Lieplejas"

Būvniecības pēdējā posma sākumu jeb spāru svētkus energoefektīvajām daudzdzīvokļu mājām “Lieplejas”, Čiekurkalna 5. šķērslīnija 11, šomēnes svin vietējā kapitāla nekustamo īpašumu attīstītājs “TEPAT Grupa”.

2022.gadā tika uzsākta celtniecība divām identiskām daudzdzīvokļu ēkām “Lieplejas”, kuras ir pirmās daudzdzīvokļu mājas Latvijā, kurām apkuri nodrošina zemes siltumsūknis kombinācijā ar saules paneļiem, ļaujot baudīt enerģētisko neatkarību no ārējiem piegādātājiem.      

“TEPAT Grupa” pārstāvis Voldemārs Siliņš norāda: “Abu māju (vairāk nekā 2100 m2) būvniecība norit kā plānots un 2024.gada februārī tās tiks nodotas ekspluatācijai, kas nozīmē, ka pārcelšanos uz jauno dzīvesvietu īpašnieki var paredzēt jau 2024.gada sākumā.  Šobrīd rezervēti vairāk nekā 50% no visiem pieejamiem dzīvokļiem. “Liepleju” veiksmes stāsts viennozīmīgi ir maksimālā iespējamā energoefektivitāte un ilgtspējīgie tehniskie risinājumi, kas būtiski samazina dzīvokļa kopējās ekspluatācijas izmaksas. Paredzēts, ka līdz pat 100% no apkures izmaksām segs saražotā saules enerģija.”

Par energoefektīvu, reālajam patēriņam atbilstošu risinājumu dzīvokļu apkures nodrošināšanā un karstā ūdens sagatavošanā rūpējas ģeotermālais zemes siltumsūknis, kura darbību nodrošina saules paneļu elektrostacija, kas izvietota uz mājas jumta. Visi dzīvokļi aprīkoti ar zemgrīdas apkures sistēmu un rekuperācijas ventilācijas iekārtām vienmērīgai gaisa apmaiņai katrā no dzīvokļa telpām. Katrā mājā ir 3.stāvi, kuros izvietoti 15 mūsdienīga un funkcionāla plānojuma divu, trīs un četristabu dzīvokļi. Mansarda dzīvokļos plaši logi un augsti griesti (līdz pat 4m). Slēgta teritorija ar uzlādes vietām elektroauto.

Čiekurkalns joprojām ir viena no iekārojamākajām vietām īpašuma iegādei visiem tiem, kuri vēlas izbēgt no pilsētas burzmas, saglabājot iespēju nepazaudēt saikni ar dabu un galvaspilsētas sniegtajām iespējām. 

Atrodi dzīvokli