Uzsākta “Domesnes rezidences” būvniecība Āgenskalnā

Vietējā kapitāla nekustamo īpašumu attīstītājs “TEPAT Grupa”, ieguldot 2,6 miljonus eiro, uzsācis dzīvojamo māju projekta “Domesnes rezidences” būvniecību, iepriekšpārdošanā piedāvājot klientiem 19 energoefektīvus dzīvokļus Kolkasraga ielā, Rīgā.

“TEPAT Grupa” pārstāvis Voldemārs Siliņš uzsver, ka šis projekts ir unikāls ar to, ka uz ēkas jumta izvietoti 11 kilovatu (kW) saules paneļi, kuru saražotā elektroenerģija sagatavos silto ūdeni un nodrošinās tā cirkulāciju atbilstoši A klases ēku enerģijas patēriņam, ievērojami samazinot kopējos komunālo rēķinu maksājumus. “Pēdējos gados enerģijas izmaksas ir ievērojami augušas, tāpēc cilvēki aktīvi meklē iespējas, kā ietaupīt, vienlaikus nezaudējot ierasto komforta līmeni. Atjaunojamo energoresursu izmantošana noteikti ir viens no risinājumiem, jo saules enerģija mūsdienās ļauj būt ne tikai zaļākiem un energoefektīvākiem, bet arī ievērojami ietaupīt. Mūsu aprēķini liecina, ka, pateicoties uz jumta uzstādītajiem saules paneļiem, katrs dzīvokļa īpašnieks mēnesī vidēji varēs ietaupīt pat 40, 50 eiro. Skan neticami, taču, ja jūs papētītu savu komunālo maksājumu rēķinus un mēģinātu izskaitļot, cik izmaksā siltā ūdens uzsildīšana un tā cirkulācijas nodrošināšana, jūs būtu pārsteigti, jo šī izmaksu pozīcija veido gana lielu rēķina daļu,” atzīmē V.Siliņš.

Šobrīd pieprasījums pēc mūsdienīgiem un energoefektīviem nekustamajiem īpašumiem ir ļoti augsts, neslēpj V.Siliņš. “Pašlaik sevišķi pieprasīti ir tie nekustamie īpašumi, kas atbilst energoefektivtātes standartiem, jo pēc pagājušās apkures sezonas visiem ir skaidrs – enerģijas cenas nav paredzamas, tāpēc cilvēki vēlas iegādāties tādus īpašumus, kas ilgtermiņā kopējās komunālo izmaksas ļaus samazināt. “Domesnes rezidences” šādu iespēju saviem īpašniekiem noteikti sniegs, jo ēka atbildīs gandrīz nulles enerģijas ēkas kritērijiem, un katrs dzīvoklis tiks aprīkots ar rekuperācijas iekārtu, kas nodrošinās vienmērīgu gaisa apmaiņu, kā arī neradīs enerģijas zudumus neatkarīgi no valdošās temperatūras. Bez tam visi dzīvokļi būt aprīkoti arī ar zemgrīdas apkures sistēmu, kas nodrošinās vienmērīgu temperatūru un samazinās putekļu cirkulāciju telpā. Katrai telpai būs pieejams arī savs termostats, kas ļaus individuāli iestatīt vēlamo temperatūru konkrētajā istabā,” stāsta V.Siliņš.

“Domesnes rezidences” daudzdzīvokļu namā kopumā pieejami 19 divu, trīs un četru istabu dzīvokļi, kas izvietoti no pirmā līdz trešajam stāvam. Rezidence atrodas nožogotā un labiekārtotā teritorijā, kur iebrauktuves vārti aprīkoti ar automatizētu atvēršanas un aizvēršanas sistēmu. Nama pagalmā savukārt pieejams rotaļu laukums bērniem un atpūtas zona pieaugušajiem, kā arī velonovietnes un autostāvvieta, kuru iespējams aprīkot arī ar uzlādes vietu elektroauto.

Ēkai ir koka un tonēta apmetuma fasāde, kas harmoniski iekļaujas apkārtējā vidē, un dzīvokļi potenciālajiem pircējiem pieejami ar pilnu apdari. Šobrīd iepriekšpārdošanā vēl iespējams iegādāties 17 no 19 dzīvokļiem, kuru cenas svārstās no 144 līdz 374 tūkstošiem eiro. Ēkas 1. stāva dzīvokļiem ir individuāla pieeja privātai zaļajai teritorijai, kas ļauj baudīt dabas tuvumu un iekārtot savu urbāno dārziņu, 2. stāva dzīvokļiem pieejams balkons, bet 3. stāvā – iespējams iegādāties dzīvokļus gan ar milzīgām terasēm, gan balkonu. Visiem pirmā un otrā stāva dzīvokļiem ir gandrīz trīs metrus augsti griesti, bet griestu augstums trešajā stāvā atsevišķos dzīvokļus sasniedz teju četrus metrus. Tāpat katram dzīvoklim ēkas pagrabstāvā pieejama arī sava noliktava platībā līdz septiņiem kvadrātmetriem.

Atrodi dzīvokli